טרנד חדש לנו בארץ הקודש ושמו בריכות נוי, אשרינו כי גילינו את המים, אז הינה כמה טיפים וקצת מידע על בריכות נוי והסובב אותם.

קודם כל ולמרבה האבסורד ניתן להקים גינה המבוססת על בריכת מים וצמחיה תואמת בעלות נמוכה יותר מאשר גינה עם דשא {גם התחזוקה והמים יותר זולים}.

בריכות מים ניתן לבנות גם בעלויות נמוכות מאוד, והן מחזיקות לא מעט שנים, ניילון חממות פשוט מחזיק מעמד הרבה שנים אם הוא מכוסה כראוי, כמו כן פילטרים ומשאבות למיניהם הם בגדר אפשרות, ובמפורש לא חובה !

רוב האנשים מתייחסים ב"צמחי מים" לצמחים שבתוך המים, ואלם לרובנו יש בהחלט קונוטציות מאוד ברורות לגבי אופי הצמחים שמסביב למים {שדרך אגב משוללות כל יסוד…}.

צמחי המים שחיים בתוך המים הם קבוצה גדולה ומגוונת, אזכיר רק את הבולטים שבהם:

נופר שם נפלא שמוכר כמעט לכולם והוא גם אחד מצמחי הבר בארץ, אבל לעיטים רחוקת מתאים לבריכות נוי משום שהוא מהיר מאוד ונוטה לפלוש לגדות הבריכה, כמו כן פרחיו קטנים.

נימפיאה היא מלכת הבריכה האמיתית, עליה עגולים, פרחיה גדולים, בד"כ צומחת לאט ומגיעה בשלל צבעים גדלים וצורות מהגדולים בענף הגינון בעולם. הנימפיאות בד"כ צומחות וגם פורחות רק בקיץ, בחורף הן נעלמות לחלוטין.

יקינטון מים במקור צמח ביצות דרום אמריקאי, היגיע לבריכות הנוי על תקן מנקה מים, יתרונו בעצם על סוגים אחרים, בפריחתו המרהיבה, הנמשכת בארץ ממאי ועד נובמבר.

לוטוס צמח טרופי, מושא הערצה של תרבויות קדומות כגון מצרים ותאילנד, צמח גדול מידי לרוב הבריכות הפרטיות למעט זנים בודדים ננסיים, נוטה ל "התפרע" ואינו נישאר במקום אחד בברכה .

גומא זהירות,חלק מהסוגים הנמכרים במשתלות הם בדיוק אותו צמח שאתם מעשבים בגינה רק הפפירוס לסוגיו ניתן לשליטה.

לסיכום כמו בכל אופנה גם כאן מגיעים ויגיעו גם צמחים בעיתיים, שימו לב למידע שנימסר לכם ולאמינותו.

דן בכר – מנהל משתלת שפם – בעל 30 שנות נסיון בתחום הגינון

משתלת שפם, משתלה בגליל הממוקמת ברמת כורזים אשר בכניסה לאצבע הגליל, המשתלה מתמחה ביצור וגידול מגוון רחב של צמחי הר גבוה, איריסים, צמחי ארץ ישראל ואקזמפלרים ובמגוון גדול של גדלי עציצים.

המשתלה ממוקמת כ- 500 מטרים מהכניסה לישוב הקהילתי כרכום סלולרי: 052-4358914, פקס: 04-6860694